Krém proti vráskam spomalí starnutie pokožky

S pribúdajúcimi sviečkami na torte nám zvyknú pribúdať aj problémy. Netrápia nás však len tie psychického charakteru, ale aj tie, ktoré na sebe spozorujeme. Starnutie je prirodzenou súčasného každého muža a každej ženy. stara vtipna pani s vraskamiI keď zaužívaným je, že o svoj vzhľad dbajú najmä ženy a preto aj viac prežívajú, ak si na svojej tvári všimnú náznaky ryhy. Najčastejšie sa začínajú tvoriť v oblastí očí, čela a okolo úst. Bez ohľadu na vek, ale skôr s ohľadom na elasticitu pokožky a výrazy tváre sa môžu takzvané mimické vrásky objaviť skôr, akoby ste ich mohli očakávať. A to už aj pred 20 rokom života. Dnes však máte k dispozícii mnoho prípravkov rôznych značiek, ktoré dbajú na elasticitu a hydratáciu pokožky tváre. S pribúdajúcim vekom, väčšinou od 25 rokov, sú ale známejšie pod konkrétnejším názvom, a síce gél či krém proti vráskam. Povedzme si o tomto probléme niečo viac.

Pozor na tieto činitele

Vek nie je vždy to, čo môže za zvráskavenie našej pokožky. Vplýva na to mnoho iných faktorov, aj keď je pravda, že vek tomu celému len hrá do karát. Keď sme boli deti, mali sme krásnu, jemnú a pružnú pleť. Postupom času, hlavne po vstupe do puberty pribúdali rôzne nedokonalosti a z vláčnej pružnej pokožky sa stalo buď niečo, mastné, suché alebo zmiešané. Len veľmi málo ľudí má to šťastie, že sa im detská pokožka udrží aj v tomto období. Starnutie začína po puberte veľmi skoro. Ako sme uviedli vyššie, používať krém je veľmi dôležité, nakoľko prvé vrásky sa môžu objaviť už aj v dvadsiatke. Ide hlavne o tie, ktoré majú mimický charakter.

1.fajčenie, slnko, alkohol

Postupom času, väčšinou od 25-ky pleť stráca svoju pružnosť, teda elasticitu, bunky už nie sú tak plné, voda sa v nich neudržiava tak, ako kedysi, čo spôsobuje rýchlejšie starnutie. Krém proti vráskam by mal byť preto samozrejmosťou už od tohto veku, ktorý ovplyvní ďalšie naberanie nedokonalostí s pribúdajúcimi rokmi. Čo však hrá v neprospech tohto problému, je fajčenie, slnko a alkohol. Je to doslova smrteľná kombinácia nielen pre naše telo, ale aj pre našu pleť.

Tieto tri faktory sú najväčším dôvodom predčasného starnutia a teda aj vzniku vrások v skorom veku a väčšinou na nich nezaberá ani krém. Spôsobujú totiž vysušovanie pokožky, čím sa stráca pružnosť a pleť je dehydrovaná. Koža na tvári začína ovisať, zúži sa, čo vytvorí aj nepekné kruhy pod očami či fľaky na tvári. Preto, ak môžete, slnku, fajčeniu a alkoholu sa vyhýbajte čo najviac. Ak nemôžete, určite nezabudnite na používanie krému alebo iného prípravku proti vráskam. Tie budú vašu pleť udržiavať hydratovanú.

2. genetické predpoklady, zlé stravovaniezvraskavena pani s cigaretou

Samozrejme to, ako budete v akom veku vyzerať ovplyvňujte aj samotná genetika. Podľa vašich rodičov a starých rodičov môžete približne zistiť, kedy sa máte na tieto prirodzené „nepríjemnosti“ pripraviť aj vy. Pochopiteľne, prevencia v podobe krému proti vráskam je to najlepšie, čo môžete pre svoju krásu urobiť. Okrem genetiky zohráva úlohu aj nevhodná strava. Nevhodná strava je bohatá na toxíny, ktoré blokujú dýchanie pokožky, čím aj zabránia jej hydratácii. Preto je dobré obmedziť biele pečivo, sladkosti, mastné, vyprážané, údené a slané jedlá či sladké bublinkové nápoje.

Prípravky na vrásky skutočne pre každého

Ak hľadáte prípravok v podobe krému, gélu, obkladu či v inom skupenstve, ktorý by s vašimi vznikajúcimi vráskami zatočil a bojoval proti nim, môžete byť radi, že ste sa narodili v dobe, v akej ste sa narodili. Existuje totiž široká rada prípravkov, ktorá sa špecializuje na mnoho faktorov. Napr. či ste žena, či ste muž. Rovnako zohráva v zložení prípravkov dôležitú úlohu aj veková kategória. Prvý krém na vrásky tzv. prevenčný, by ste mali začať používať už po 25. roku života. S pribúdajúcim vekom sa väčšinou aj prípravky odlišujú a preto ich môžete nájsť v ponuke pre rôzne vekové kategórie. Či máte 25, 30, 35, 40, 45, 50, 60 nad 70 či dokonca viac, určite nájdete presne to, čo hľadáte. Je jasné, že jednotlivé výrobky sa svojim zložením odlišujú. Iné zloženie bude mať krém na prvé vrásky a prípravok pre ženy alebo mužov po 50-tke.

Ďalším činiteľom, podľa ktorého si môžete vybrať ten správny krém alebo gél pre vás je to, či vás nejaká oblasť trápi viac. Môžete nájsť prípravky na celkovú starostlivosť, ale aj také, ktoré sa špecializujú na konkrétne oblasti. Najčastejšie sa zvlášť kupujú prípravky pre starostlivosť o vrásky okolo očí či okolo úst. Pri nich totiž býva koža najtenšia a zvykne aj stmavnúť. Preto tieto špeciálne prípravky obsahujú aj rozjasňujúci faktor. Výhodou každého a jedného krému proti vráskam je, že ním dosiahnete skoro okamžité omladenie, pretože vašu pleť krásne vypnú, hydratujú a zjemnia. Nebude radosť sa len na vás pozerať, ale aj sa dotýkať. V boji proti tomuto „strašiaku“ môžete vyskúšať aj niektoré osvedčené domáce rady a recepty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť nasledujúce HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>