Časté chyby pri starostlivosti o pokožku

Tvár ženyNikto nechce mať zanedbanú a škaredú pokožku, a práve preto mnoho ľudí míňa veľké množstvo peňazí na rôzne produkty starajúce sa o pekný, jemný a mladý vzhľad pokožky. Hoci väčšina týchto produktov robí skutočne to, na čo bola určená, častými dôvodmi, prečo sú ľudia sklamaní z ich používania, je nedodržanie niekoľkých hlavných zásad ohľadom starostlivosti o pokožku.

Najlepšie sa o svoju pokožku postaráte, ak budete vedieť, čo presne potrebuje. Prezrime si spoločne niekoľko bežných chýb, ktoré ľudia robia pri starostlivosti o pokožku a spýtajte sa sami seba, či v rámci tohto robíte všetko správne.

  1. Používate príliš veľké množstvo prípravkov

Čím viac, tým lepšie, však? No, v skutočnosti to tak nie je. Používanie príliš veľkého množstva akéhokoľvek produktu nie je dobré pre vašu pokožku. Napríklad, používanie príliš veľkého množstva krémov proti akné môže viesť k ešte závažnejším problémom. Rovnako to platí aj pri očnom géle, ktorý môže v nadmernom množstve oči podráždiť alebo popáliť. Väčšina z týchto produktov sa vstrebáva priamo do pokožky a roznesie sa na postihnuté miesto. Z tohto dôvodu vám bude stačiť skutočne len malé množstvo. Pleťové mlieka sú v tomto ohľade trocha iné, pretože sa nanášajú na celé telo. Avšak aj tu platí, že nie je potrebné ho použiť veľa. Jednoducho použite toľko, aby ste vedeli pokryť potrebné oblasti bez zanechávania nadmerného množstva mlieka na pokožke.

  1. Nepoužívate opaľovací krém

Škodlivé ultrafialové slnečné lúče sú častým dôvodom, prečo sa nám na tvári začínajú objavovať vrásky, rôzne škvrny alebo tiež rakovina kože. Keď si zabudnete na pokožku naniesť opaľovací krém s ochranným faktorom SPF 40 alebo vyšším, vystavujete sa riziku spálenia kože, vzniku vrások alebo iným komplikáciám spojeným s pôsobením silného slnka. Opaľovací krém by ste mali na pokožku nanášať každú jednu alebo dve hodiny, dokonca aj v prípade, že je vodeodolný. Tieto krémy totiž začnú strácať svoje ochranné vlastnosti ihneď po kontakte s vlhkosťou, čím strácate potrebnú ochranu. Ak ste na slnku dlhšiu dobu, vhodné je samozrejme mať poruke aj slnečné okuliare, ktoré vaše oči spoľahlivo ochránia pred nepríjemnými slnečnými lúčmi. Slnečné lúče môžu vytiahnuť farbu nielen z vlasov, ale aj z vašich mihalníc a taktiež ich oslabiť. Prinavrátiť im ich pôvodný vzhľad je potom ťažké, no nie nemožné. To, ako mať husté a dlhé mihalnice sa dozviete v tomto článku.

  1. Používate prvý produkt, ktorý uvidíte

Najčastejšou chybou pri starostlivosti o pokožku je to, že si jednoducho vyberiete prvý produkt, ktorý vám padne do rúk bez toho, aby ste si prezreli jeho zloženie. Zapamätajte si, prosím, že čítanie zloženia produktov je nesmierne dôležité. Čo sa týka produktov starostlivosti o pokožku, je dôležité pozrieť si, či neobsahujú nejaké škodlivé látky alebo chemikálie. Zložky, ako napríklad hydroxid draselný, SLS/SLES a parabény, sa používajú v takýchto produktoch najčastejšie, avšak zároveň sú to aj pomerne škodlivé látky, ktoré spôsobujú podráždenie kože, popáleniny, zápaly a v niektorých prípadoch sú dokonca spájané aj so vznikom rakoviny.

  1. Nie ste dôsledný

Ak používate krém proti vráskam alebo nejaký zvlhčujúci prípravok iba raz za niekoľko dní, nečakajte žiadne prekvapenie z výsledkov vašej starostlivosti. Ak chcete, aby produkty, ktoré používate, mali skutočný účinok, je potrebné používať ich stále. Ak si na produkte prečítate „POUŽÍVAŤ KAŽDÉ RÁNO A VEČER“, robte to presne takto. Ak chcete vidieť skutočné výsledky, zariaďte si všetko tak, aby ste pravidelnú starostlivosť o pokožku zahrnuli do vašich denných návykov. Základná starostlivosť o pokožku vám denne zaberie približne päť až sedem minút. Najlepšie urobíte, ak takéto prípravky nanesiete na pokožku hneď po sprche, pretože vtedy sú póry otvorené a daný produkt sa ľahšie vstrebá, čím sa zvyšuje jeho účinok.

  1. H2O – voda

Okrem jedla je voda prvkom, ktorý je neustále potrebný pre život na tejto planéte. Vodu potrebujeme na reguláciu metabolických procesov v našom tele. Voda nám dodáva energiu a z tela vyplavuje odpadové látky. Ak každý deň pijete dostatočné množstvo vody, telo ju využije na vyplavenie rôznych toxínov, špiny a baktérií z pokožky. V opačnom prípade by koža vypadala veľmi zanedbane a škaredo. Začnite piť viac vody a uvidíte, že počas nasledujúcich týždňov zbadáte pozitívne zmeny na svojej pokožke. Voda ovplyvňuje aj rast vlasov a spôsobuje ich vypadávanie. Preto, ak ste zrazu na sebe spozorovali rednutie pokrývky hlavy, môže to mať na svedomí práve nedostatočná hydratácia organizmu.

Teraz už teda viete, čo vaša pokožka skutočne potrebuje, a čomu je potrebné sa vyhnúť. Začnite sa o svoju kožu starať účinnejšie, zahrňte správnu starostlivosť o ňu do svojich každodenných návykov a môžete sa tešiť na to, že bude vyzerať zdravšie a mladšie. Najlepšie produkty sú samozrejme prírodné produkty, preto sa snažte používať práve tento druh prípravkov a vaša pokožka sa vám poďakuje. Chráňte sa pred slnkom najlepšie ako viete, a v rámci svojho režimu buďte skutočne dôsledný. Takisto nezabudnite na správny pitný režim. Pite, pite, pite! Nebojte sa, neublíži vám to. Zapamätajte si tieto rady a umožnite vašej pokožke, aby vyzerala svetovo. K výslednému efektu ale určite patrí aj úsmev. Ak túžite po dlhodobo bielych zuboch, odporúčame vám si prečítať náš iný príspevok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť nasledujúce HTML značky a atribúty:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>